Ankara Sosyal Medya Ajansı

Ankara Web Tasarım Ajansı

Web Tasarım Nedir?

Webdelist Ankara Web Tasarım Ajansı olarak, sizlere web tasarım çözümleri sunarken öncelikli düşüncemiz, bir web sitesi markanızı temsil eden en önemli vitrininizdir. Yanlış kurgulanmış ve marka algınıza uymayan ve kullanıcıları fazlasıyla yoran web siteleri işletmenizi online ortamda geri planda tutmaya yetecektir. Lakin siz de modern, kaliteli, mobil ve tablet uyumlu aynı zamanda da kullanıcı dostu bir web site oluşturabilir ya da bu siteyi güvenilir web tasarım ajanslarından inşa ettirebilirsiniz.

ankara web tasarım

Web Tasarımın Önemi

Web tasarımı basit bir ifadeyle kullanıcının ilk ziyaretinde siteniz ile bağ kurma hissiyatıdır. Burada bulunan yapılar, renkler, yazı tipleri, grafikler ve içeriklerinizin kullanıcı dostu ve potansiyel ziyaretçileriniz ile sıcak bir temas kurma sürecedir. Web tasarımı, grafik tasarım, kullanıcı deneyimi tasarımı, arayüz tasarımı, arama motoru optimizasyonu (SEO) ve içerik oluşturma dahil olmak üzere bir web sitesinin tamamlanmış deneyimini oluşturmak için birlikte çalışan çok sayıda bileşene sahiptir. Bu içerikler ve öğelerin çeşitli cihazlarda nasıl göründüğü, nasıl hissettirdiği ve nasıl çalıştığını belirleyen etmenlerdir. Temel olarak vurgulamak gerekirse kesinlikle basite alınmaması gereken bir konudur ve ilk izlenimler çok önemlidir, bu noktada güçlü bir web site ve online varlığınız yok ise markanız geri planda kalacaktır.

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Bu oldukça önemli bir husustur ve doğru yapmak karmaşık bir süreçtir ve dikkat edilmesi gereken çok şey vardır. Neyse ki bu konuda yalnız değilsiniz çünkü bu işi iyi yapan web ve dijital ajanslar mevcuttur.

Öncelikle ihtiyaçlarınızı doğru belirleyerek yola çıkabilirsiniz. Şirketiniz için ya da kişisel web siteniz için doğru olan içerik ve tasarım nasıl olmalı? Rakiplerimin durumu ve web siteleri nasıl? Hangi hizmetleri nasıl tasarlamam gerekir? gibi birden fazla soru sorarak ve bu soruları yanıtlayıp not almanız ilk etapta yapacağınız önemli bir adımdır.

web design ankara

Web Tasarım Araçları

Bir web sitesi inşa etmek istediğiniz zaman, bunu kodlama diye tabir ettiğimiz statik bir web sitesi şeklinde de oluşturabilirsiniz ya da bunu daha kullanışlı fakat uzmanlık gerektiren bazı web geliştirme araçları üzerinden de yapabilirsiniz.

WordPress Nedir ve Niçin Önemlidir?

Ankara WordPress

WordPress kendi web sitenizi yapmanın en popüler yoludur çünkü online ortamda bulunan web sitelerinin %43’ünden fazlası WordPress üzerinden yapılmıştır.

Biraz daha teknik bir düzeyde, WordPress, GPLv2 kapsamında lisanslanan açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir; bu, herkesin WordPress yazılımını ücretsiz olarak kullanabileceği veya değiştirebileceği anlamına gelir. WordPress temel olarak web sitenizin içerik yönetimi gibi süreçlerinizi daha kullanışlı ve daha anlaşılır bir panel üzerinden kontrol edebilmenize yarar.

WordPress’te Ne Tür Web Siteleri Kurabiliriz?

Bu panel çıkış yaptığı zamanlar geleneksel web sitelerinden ziyade öncelikle klasik bir blog oluşturmak için kullanılan bir araçtı. Günümüzde ise çekirdek koddaki değişikliklerin yanı sıra WordPress’in devasa eklenti ve tema ekosistemi sayesinde, WordPress ile her türlü web sitesini oluşturabilirsiniz.

Günümüzde bir çok büyük ölçekli işletmelerin de tercihi olan WordPress ile kurulabilecek web sitelerinin pek bir sınırı yoktur buna e-ticaret siteleri de dahil.

Başlıca kurabilecek web sitelerin listesi;

İş (Business) web siteleri

E-ticaret mağazaları

Bloglar

Portföyler

Özgeçmiş

Forumlar

Sosyal ağlar

Üyelik siteleri

ve aklınaza gelen her türlü web sitesini bu panel üzerinden olşuturabilirsiniz.

WordPress’i Tercih Eden Büyük Ölçekli Markalar

White House

Amerikan beyaz saray (whitehouse.gov) web sitesi WordPress tarafından desteklenmedir.

Microsoft

web tasarım ankara fiyat

Microsoft kendi blog sayfasını güçlendirmek adına WordPress‘i tercih eder. Ayrıca, Windows ve Skype gibi belirli ürünlerin bloglarını güçlendirmek için WordPress’i kullanır.

The Rolling Stones

web tasarım ankara

Dünya çapında ün kazanmış müzik grubu The Rolling Stones‘un web sitesi tamamen WordPress tabanlıdır.

Ve bunun gibi birçok irili ufaklı internette karşılaştığınız ve ziyaret ettiğiniz her dört siteden biri WordPress ile oluşturulmuştur.

Neden WordPress’i Kullanmalısınız?

Bunun en önemli nedenlerinden biri dijital pazarlama gibi entegre olmanız gereken bir çok unsur ile uyumlu olarak çalışır ve birbirini destekler. Bünyesinde barındırmış olduğu sayısız ve benzersiz eklentiler ve şablonlar sayesinde işinize yarayan sizi online ortamda temsil edecek kullanışlı ve kullanıcı dostu siteler barındırır.

WordPress Uzmanlık Gerektirir Mi?

web tasarım ankara

WordPress’te mutlaka uzmanlık gerektiren bir paneldir. Bunu kendiniz de pek tabi öğrenebilirsiniz ama her şey site kurmak değildir. Kullanıcı deneyimi tasarımı ve ara yüz tasarımları bu işin temel yapı taşıdır. WordPress, sıfırdan kendi içerisinde bulundurmuş olduğu araçlar sayesinde size web sitesi inşa etmeniz ve onu tasarlamanız için olanak sağlar lakin öğrenilmesi gereken ve uzmanlık gerektiren bir alan olduğu ise aşikardır.

Burası aslında sizin temel ihtiyaçlarınıza göre şekillenebilecek bir süreçtir. Tamamen tasarımsal ve profesyonel bir web site inşası istiyor ve daha sonrasında ise bu paneli kontrol edebilmek, en azından daha anlaşılır bir ara yüz ile çalışmak istiyorsanız dediğimiz gibi WordPress mantıklı bir karar olacaktır.

Webdelist’in Web Site Çözümleri

Profesyonel ve kullanıcı dostu bunun yanı sıra kurumsal kimliğinizle en iyi şekilde uyuşmasını istediğiniz bir web siteye ihtiyacınız var ve bu konuda kafa karışıklığı yaşıyorsanız Webdelist Ankara web tasarım ajansı olarak sizlerin isteği doğrultusunda en iyi ve en kullanışlı çözüm yöntemlerimiz ile hizmet vermekteyiz. Hayalinizde ki web sitesini ve isteklerinizi bize anlatın biz de sizler için tasarlayalım.

Web tasarım hakkında bilgi almak ve bizimle çalışmak isterseniz buraya tıklayarak iletişime geçebilir ve taleplerinizi bize bildirebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir