Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya yönetimi, paylaşacağınız içeriği oluşturarak, yayınlayarak ve analiz ederek Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında çevrimiçi varlığınızı yönetme sürecidir. Sosyal medyayı yönetmek, sosyal medya kullanıcılarıyla etkileşim kurmak ve onlarla bağ kurmayı da içerir. Sosyal medya yönetiminizi denetlemek için kendiniz bu araçları, ya da bu hizmetleri bir sosyal medya ajansına yönettirebilirsiniz. Sosyal medya yönetimine nasıl yaklaşırsanız yaklaşın, bir sosyal medya ajansı veya bir sosyal medya yöneticisi yardımıyla olsun, sosyal medya yönetimini tanımından daha fazlasını içerdiği esastır. Sosyal medya yönetiminin neleri içerdiğini ve bunun şirketinize getirisini doğal olarak merak ediyorsunuzdur. Bu yüzden bu yazımızı dikkatlice okuyun ve nelerin işe yarayıp yaramayacağı ve hangi konularda destek almanız gerektiğini bilin.

Sosyal medya yönetimi nedir?

Sosyal medya yönetimi Facebook, Instagram, Twitter ve LinkedIn gibi ve diğer platformlarda da içeriklerinizi düzenleyip bunları belirli bir plan dahilinde, doğru zamanlama, doğru analiz ile beraber takipçilerinizle paylaşma sürecidir. Bunun yanısıra mesaj kutunuza gelen mesajlara dönmek gelen yorumları dikkate almak sosyal medya yönetiminin olmazsa olmazlarındandır.

Sosyal medya yöneticisi nedir?

Sosyal medya yöneticisi, bir sosyal medya ajansında hesap yönetimi ve aynı zamanda danışmanınızdır. Takipçileriniz ile iletişime geçer onların taleplerini not eder, cevaplar ve bunu sizinle paylaşarak yeni yol haritaları geliştirmenizde size fayda sağlar. Paylaşılacak içerikleri önceden planlar, doğru zamanda paylaşır, sayfa düzenine ve özenine önem verir ve tüm bu süreci raporlayarak sayısal verilerle sunumlarını siz müşterilerine paylaşır.

Neden Sosyal Medya Yönetimini Tercih Etmelisiniz?

Sosyal medya yönetimi işletmenize ya da yüksek takipçili kişisel hesaplarınıza çeşitli avantajlar sunar. Markanızı sosyal medya hesabınızda yaptığınız paylaşımlar ve bu paylaşımların kalitesi dijital ortamda konumunuzu yüksek oranda belirler. Unutmayın insanlar kaliteli ve kendilerini özel hissettikleri yerlerde bulunmayı ve vakit geçirmeyi severler, sizin kişisel ya da işletme hesaplarınızında fiziksel dünya’ da bulunan bir kafe veya bir avm gibi olduğunu düşünmelisiniz, insanların vakit geçirmeyi sevdikleri dijital ortamdaki adresleri olmalısınız.

Webdelist’in Sosyal Medya Yönetimi Listesi Neleri İçerir?

  • Hali hazırda bulunan sosyal medya stratejinizi denetler ve analiz eder
  • Hedef kitlenizi bulur ve üzerinde çalışır
  • Hangi sosyal medya platformlarında olmanız gerektiğini seçer
  • Sosyal medya stratejinizi ve yol haritanızı belirler
  • Sosyal medya profillerinizi oluşturur
  • İçerik takviminizi hazırlar
  • Her platforma özel içerikleriniz oluşturur
  • Takipçilerinize yanıt verir
  • Sosyal medya erişiminizi büyütür
  • Sosyal medya performansınızı belli aralıklarla analiz eder ve sizinle paylaşır
Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *